Nie mogę otworzyć bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bienioch
    Classic
    • 2010
    • 3

    Nie mogę otworzyć bagażnika

    ja tez zamówiłem - pieniążki juz na Twoim koncie
  • infom
    Classic
    • 2009
    • 23

    #2
    Nie mogę otworzyć bagażnika

    Witam

    dziś spotkał mnie problem- nie mogłem otworzyć klapy bagażnika - centralny wszystko ładnie chodzi każde drzwi się otwierają.
    Czuję tak jak by ta klamka cały czas była u góry , nie można w żaden sposób jej poruszyć hm a w razie czego jak otworzyć awaryjnie bagażnik da radę jakoś?

    Komentarz

    • noswer
      Ambiente
      • 2008
      • 232

      #3
      bagażnik możesz otworzyc pomaranczową dzwignią przy zamku (dół zamka - żeby do niego dotrzec trzeba podniesc plastikowa zaślepke z tego co pamietam) - jak rozłożysz siedzenia to bez problemu do niej dotrzesz - to jest otwieranie awaryjne.

      Co do naprawy - ściągasz plastik i krok po kroku sprawdzasz co moglo pujsc - sprawdz czy do silowniczka dochodzi prad - jesli tak a on nie reaguje to masz winowajce - ogolnie w ciagu 10 minut mozna dojsc co i jak - jak cos poszukaj na forum kilka tematów o tym było

      Komentarz

      • infom
        Classic
        • 2009
        • 23

        #4
        yhm ok dzięki za informacje - własnie szukałem na forum ale nic sensownego nie mogłem znaleść hm ale jeszcze teraz musiało to się przytrafić kiedy zimno

        Komentarz

        • Si_Fu
          Classic
          • 2009
          • 24

          #5
          Witam
          Czasami mam to samo.
          Oto lekarstwo:
          Zamknij centralnym zamki następnie pociągnij troszkę klamkę od bagażnika w dół i otwórz z centralnego i powinna być gitara.
          Pozdrawiam

          Komentarz

          • zachar_szczecin
            Drive
            • 2010
            • 59

            #6
            noswer mam nadzieje ze uda mi sie otworzyć bagażnik tak jak mówisz bo mam dokładnie ten sam problem później wrzucę foty z tej akcji

            Komentarz

            • sebu
              L&K
              • 2008
              • 1304
              • Octavia II (1Z3)
              • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
              • CDAA 1.8 TSI 160 KM

              #7
              Prawdopodobnie zaciera wam się.Miałem taki sam problem zdemontowałem ten plastik od wewnątrz i cały zamek przesmarowałem,spróbujcie psiknąć WD40 w klamkę od zewnątrz,może to pomoże żeby wam odbijała klamka.
              Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
              jak pomogłem to daj punkcik
              sprzęgło od G 60

              Komentarz

              • gifek
                Drive
                • 2010
                • 43

                #8
                Nie w każdym przypadku przesmarowanie WD40 rozwiązuje problem. To wszystko jest uzależnione od tego z którego roku masz auto. W moim O1 (2007) miałem problem taki że blaszka która dochodzi do stycznika który elektrycznie podciąga cięgno pękła i w tajemniczych okolicznościach zaginęła. Polecam dorobić taką samą z puszki po piwie

                Komentarz

                • kiki
                  Rider
                  • 2010
                  • 359

                  #9
                  I mi dzisiaj przytrafiła się wątpliwa przyjemność otwierania bagażnika z wewnątrz :evil: . Wciskam "klamkę" a klapa nawet nie drgnie do góry-trzeba będzie do tego zajrzeć. Najgorsze jest to, że nie mam niestety na to teraz czasu i dopiero w sobotę będę mógł to zrobić :roll:

                  Może uda się zrobić fotorelacje

                  Pozdr

                  Komentarz

                  • looker
                    RS
                    • 2008
                    • 1886
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                    #10
                    kiki, spróbuj w czasie otwierania nie naciskać tak jak zwykle tylko z lekkim jakby pchnięciem przycisku w kierunku szyby tylnej (przód-góra) i palcami naciskaj część przycisku najbardziej oddaloną od Ciebie. U mnie pomogło ale i tak raczej całość do smarowania/czyszczenia.
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz

                    • kiki
                      Rider
                      • 2010
                      • 359

                      #11
                      Zamieszczone przez looker
                      kiki, spróbuj w czasie otwierania nie naciskać tak jak zwykle tylko z lekkim jakby pchnięciem przycisku w kierunku szyby tylnej (przód-góra) i palcami naciskaj część przycisku najbardziej oddaloną od Ciebie. U mnie pomogło ale i tak raczej całość do smarowania/czyszczenia.
                      Dzieki za radę- postaram się dzisiaj tak zrobić i zobaczymy co będzie

                      Pozdr

                      Komentarz

                      • mozgi
                        L&K
                        • 2009
                        • 1127
                        • Octavia I (1U2)
                        • AKL 1.6 MPI 101 KM

                        #12
                        mam ten sam problem czasami jak jest mróz to nie mogę bagażnika otworzyć, jak ktoś dojdzie o co chodzi to niech się wypowie
                        ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                        Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                        Komentarz

                        • r2r
                          RS
                          • 2008
                          • 4720
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          #13
                          Wychodzi na to że to kolejna bolączka Octavek. Ja często korzystam z kufra i niemożność otwierania tylnej klapy tak mnie pewnego razu wkur..iła, że wybebeszyłem cały zamek, wszystko porozkręcałem do ostatniej śrubki, wymieniłem siłownik na nowy, wszystko przesmarowałem aż do przesady i do dziś mucha nie siada
                          Artur

                          Komentarz

                          • looker
                            RS
                            • 2008
                            • 1886
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                            #14
                            W końcu wielu z nas kupiło OI właśnie ze względu na kufer !
                            Będę temat rozkminiał przy okazji rozrządu w sobotę to dam znać o co kaman.
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz

                            • kiki
                              Rider
                              • 2010
                              • 359

                              #15
                              A u mnie postało 3 dni i sie samo naprawiło ale myslę że to po zastosowaniu rady lookera, - fakt faktem, że trzeba bedzie to za jakiś czas wyjąć i przeczyścić dokładnie bo potem będzie znowu niespodzianka

                              Komentarz

                              • Iqwan
                                Elegance
                                • 2010
                                • 758

                                #16
                                Panowie to może ja pomogę, jutro zrobię zdjęcia, bo dziś na szybkości to robiłem bo wyjeżdżałem. Więc tam mam combi i bagażnik otwierany z centralnego, beż żadnej dźwigienki. No i z kluczyka ale mam za****** zamek. Więc tak:
                                1) trzeba się dostać do zamka od dupy strony, wchodzimy przez bagażnik i odciągamy plastik i widzimy zamek, odciągnąć zapadkę i się otwiera klapa, ktoś musi pomóc z zewnątrz.
                                2) rozebrałem tylną klapę, ściągnąłem plastik żeby było widać cały silniczek itd ( znajduję się tam biały klosz - ściągnąć go też
                                3) u mnie był problem z tym, że po naciśnięciu na pilocie przycisku do otwierania, drucik który powinien wypychać zapadkę nie ruszał się
                                4) trzeba odkręcić ( 2 śruby ) i wyciągnąć ten silniczek od centralnego ryglowania
                                5) po wyciągnięciu rozebrać go - u mnie był ten problem ze po prostu było w nim sucho, zabrałem do domu wyczyściłem i zasmarowałem wazeliną
                                6) montujemy
                                Jutro zrobię zdjęcia bo będę szukał przyczyny spryskiwaczy no i wyczyszczę zamek.

                                Roboty na 10-20 minut
                                była Skoda Octavia 1.9 TDI 110KM 2000
                                a teraz Skoda Octavia 1.8T 180 RS 2004
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87072

                                https://goo.gl/photos/NaMK4R1TM5eWMCQZA <-- album

                                Komentarz

                                Pracuję...